24.05.13 03:39 | HAVÍŘOV 28.4.2013 Více zde ...

HAVÍŘOV 28.4.2013

Děti fitness aneb sportem proti drogám

V neděli 28.4.2013 jsme v 11 hodin nastoupily do autobusu, který na nás čekal před školou a vydaly se do Havířova. Tam se konalo semifinále soutěže „Děti fitness aneb sportem proti drogám“. Tato soutěž je pro taneční skupiny různých stylů – např. aerobic, disco, street dance, mažoretky, cheerleaaders a spoustu dalších stylů a koná se v různých městech po celé České republice a dokonce jedno semifinále je i v Bratislavě.

My jsme se soutěže zúčastnily už minulý rok, ale v jiném městě. Letos jsme se rozhodly vyzkoušet jinou konkurenci. Bohužel se do soutěže přihlásilo málo skupin mažoretek a tak Hvězdičky byly v jedné kategorii se staršíma Polárkama, takže z nás najednou byly soupeřky. Hlavně Hvězdičky to neměly jednoduché, protože byly nejmladší a jejich soupeřky, včetně Polárek, byly i o několik let starší. Zároveň Hvězdičky svou kategorii zahajovaly a tak nervozita byla na nejvyšším stupni, což se podepsalo na výsledku a konečném čtvrtém místě. Naopak Polárkám se vystoupení podařilo, ale na druhé místo, na které nám chybělo jen pouhých pět bodů, to nestačilo. Domů jsme tedy vezly pohár za místo třetí a obě skupiny postup do finále, které se koná v neděli 26.5.2013 v Praze. Všechny mažoretky bych chtěla pochválit, protože na této soutěži vystupovaly úplně poprvé s novou choreografií a tak byly poslední tréninky před soutěží hodně náročné, ale holky to perfektně zvládly.

Zároveň bych chtěla poděkovat jednotě Orel za úhradu startovného i na minulé soutěži, Podhostýnském poháru, na který nám zároveň zaplatila cestu autobusem.
                                                        Martina Kopecká

09.05.13 21:58 | Hostýnský Pohár 28.4.

PODHOSTÝNSKÝ POHÁR

Dne 9.3.2013 jsme se, mažoretky HVĚZDIČKY a POLÁRKY, zúčastnily soutěže v Bystřici pod Hostýnem s názvem Podhostýnský pohár. Byl to již druhý ročník této soutěže, ale pro nás to byla premiéra, takže jsme vůbec netušily, co nás čeká…..

Tato soutěž je na začátku roku, tedy na začátku soutěžní sezóny, proto se tam sjelo hodně skupin, aby si vyzkoušely, jak dobře letošní sestavy nacvičily a co musí ještě zlepšit. Pohled na tolik skupin nás asi „vystrašil“ a nervozita se podepsala i na našich výkonech. Hvězdičkám se sestava podařila, ale Polárky byly hodně nervózní a asi proto jejich sestava nebyla tak dobrá, jak bychom si přály. I když snaha byla, ve velké konkurenci jsme bohužel neobstály. Nás to ale neodradilo, právě naopak, začaly jsme pořádně trénovat, pilně nacvičovat pochod, dokončily jsme nové sestavy a těšily se na další soutěže.